Denizcilik Dergisi hakkında

Yayın hayatında 20 yılı geride bırakan Denizcilik Dergisi, “mezunları Türk denizciliğine yön veren” İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı’nın (DEFAV) imtiyaz sahipliğinde yayınlanıyor.

Denizcilik Dergisi, denizcilik tarihinden güncel sektör konularına kadar hem Türkiye hem de dünyadan tüm gelişmelere sayfalarında yer veriyor.

Dağıtım ağımız

Her sayısı 2 bin adet basılan ve ortalama 16 bin kişiye ulaşan Denizcilik Dergisi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kıyı Emniyeti, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil denizcikle ilgili tüm devlet kurumlarına; denizcilikle ilgili tüm STK’lara; tersanelerden gemi işletme firmalarına kadar tüm denizcilik sektörüne; bütün deniz müzeleri ve kütüphanelerle beraber denizcilik eğitimi veren okullara imza karşılığı dağıtılıyor.

Denizcilik Dergisi, halen hazırlıklarını yaptığı yeni abonelik sistemi ile dağıtım sayısını 4 bin’e çıkarmaya hazırlanıyor.

Sizi de bu aboneliğin bir parçası olmaya, Türk denizcilik yayıncılığını bir üst seviyeye çıkarmamız için destek vermeye çağırıyoruz.

Denizciliğin nabzını tutuyoruz

Denizcinin anasayfası” sloganıyla 7 / 24 haber yayını yapan DenizcilikDergisi.com ile yerli ve yabancı ajanslardan aktardığı haberlerin yanısıra yayınladığı özel haberlerle de “Türk denizcilik sektörünün” tam anlamıyla nabzını tutan Denizcilik Dergisi’nin özel haberleri 400 kereden fazla diğer denizcilik basını ve ulusal basın tarafından kullanılması bir kaynak ajans olarak görüldüğümüzü gösteriyor.

Örneğin son olarak Türkiye‘nin üçüncü sondaj gemisini İngiltere’de açık artırmadan satın aldığı haberini Denizcilik Dergisi’nin dünyaya duyurmasının ardından Türkiye‘den Hürriyet ve Habertürk bir yana dünyada sektörle ilgili yayın yapan tüm yayın organları tarafından dergimiz kaynak gösterilerek okuyucularına iletildi.